Do sbírky se zapojilo celkem jedenáct klientů domova. „Díky tomu si mezi sebou rozdělili časové úseky, kdy v Penny Marketu ve Světlé nad Sázavou budou, a podařilo se jim pokrýt celou dobu trvání sbírky od 8.00 do 18.00 hodin,“ podotkla Andrea Šeredová z Domova Háj.

Že jim role dobrovolníků sedla, dosvědčili i lidé, kteří k nimi s nějakou surovinou zavítali. „Jak uvedla jedna ze zákaznic, která jim věnovala jídlo a drogérii. 'Je to smysluplná akce a dobrovolníci byli moc milí a vděční.',“ prozradila Šeredová.

Nejen v potravinové sbírce, ale i v několika dalších akcích nejsou klienti Háje žádnými nováčky. „V roli dobrovolníků se pravidelně účastní také Čisté Vysočiny. Kromě jednorázových akcí dva klienti z komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou jednají v současné době s koordinátorkou Dobrovolnického centra Fokusu Vysočina o možnosti pravidelné dobrovolnické činnosti na oddělení dlouhodobě nemocných v Nemocnici v Humpolci,“ dodala Šeredová.

Domov Háj je také přijímající organizací dobrovolníků. Jeden z nich například s klientem z komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou jezdí na fotbalové zápasy do Havlíčkova Brodu. Výkon dobrovolnické činnosti je tedy možný nejen v sídle organizace u Ledče nad Sázavou, ale i v lokalitách, kde jsou již postaveny domy, do kterých se klienti stěhují.