Bazárek je v Oku dnes osmnácti hodin a zítra od devíti do třinácti hodin. A co na něm lidé všechno najdou? „Ta škála je celkem pestrá. Oblečení, kosmetiku, bižuterii, kabelky, je tady hodně dětských věcí, potom domácí zavařeniny, pečené čaje, svíčky, potřeby pro domácnost, dekorace a mnoho dalšího. Součástí bazárku je navíc i materiální sbírka pro Mikeše,“ vyjmenovala jedna z dobrovolnic útulku Lucie Košmiderová.

Záleží na samotných návštěvnících, kolik jsou ochotni za nákup zaplatit. „Ceny máme smluvní. Už jsme podobný bazárek dělali na jaře a osvědčilo se nám to. Navíc by se to ani nedalo nacenit, takže se vždy ptáme, kolik je kdo ochoten dát,“ prozradila Košmiderová.

Letos se podobná akce koná už podruhé. „Už jsme bazárek dělali na jaře a zjistili jsme, že to bylo hrozně fajn. Navíc jsme se s lidmi potkali osobně a popovídali si s nimi o naší organizaci. Ptali se na kočičky a jak vůbec funguje útulek,“ zavzpomínala Košmiderová.

Na jaře vybrali zhruba sedmadvacet tisíc. „Peníze jdou kompletně na transparentní účet útulku, kam se všichni nakupující mohou podívat. Z těchto peněz se hradí veterina, což je v podstatě největší položka, potom krmivo, stelivo a vše, co souvisí s útulkem,“ dodala Košmiderová.