Nešlo o první spolupráci města s Uměleckoprůmyslovou akademií Světlá nad Sázavou. „Předloni jsme studenty oslovili, aby udělali sochu čerta. Sešlo se nám několik návrhů a následně jsme se shodli na čertovi, kterého lidé mohou vidět u Čertova mostu. Podobné to bylo nyní se sochou anděla u Andělského mostu. Chtěli jsme ale, aby byl z jiného materiálu než z kamene, takže tentokrát prostor dostali umělečtí kováři,“ řekl místostarosta města Josef Hnik.

Sochu anděla vytvořil student uměleckého kovářství Václav Trpišovský za pomoci svých spolužáků a učitelů. Dílo měří dva metry a stojí na žulovém podstavci.

Andělem spolupráce města se školou nekončí. „Na této akademii je velký potenciál, studenti mohou svými výtvory přispět ke zlepšení kultury ve městě a budeme spolupracovat i nadále. V roce 2020 bychom měli začít s revitalizací náměstí a počítáme s tím, že nám uměleckoprůmyslová akademie pomůže s tím, čím by se dalo náměstí obohatit. Ať už to budou sošky, osvětlení, zábradlí a podobně,“ nastínil plány do budoucna Hnik.

Rozkvetlé stromy v Pelhřimově.
Dříve usnadňovaly cestu poutníkům, dnes soutěží v anketě Alej roku