Nejprve nově zvolení členové zastupitelstva města složili slib a schválili příslušné formality. Předsedou volební komise byl následně zvolen Tomáš Hermann (Společně pro Brod). „Nyní dojde k volbě uvolněných členů zastupitelstva města, a to v pořadí starosta, zastupující místostarosta, dále druhý a třetí zastupující místostarosta a následovat bude volba členů Rady,“ informoval na úvod Hermann.

Návrh na staronového starostu Havlíčkova Brodu podala Jana Fischerová (ODS). „Za ODS navrhuji na funkci starosty Jana Tecla, a to mimo jiné i díky nejvyššímu počtu hlasů při uplynulých komunálních volbách,“ vysvětlila zastupitelka. Jiný návrh na post havlíčkobrodského starosty nepadl a Jan Tecl byl přijat 16 hlasy z 25 platných.

„Od roku 2006 jsem zastupitelem města a od roku 2010 vykonávám funkci starosty města. Doufám, že se nám během dalšího volebního období podaří město Havlíčkův Brod opět posunout o kus dopředu,“ slíbil nově zvolený starosta Tecl.
O něco zajímavější byly návrhy na funkci místostarostů. Tady se objevila dvě nová jména. „Na post prvního zastupujícího místostarosty navrhuji Zbyňka Stejskala (ODS). Je to předseda finančního výboru, takže zkušenosti má,“ vyzdvihla opět Jana Fischerová. I on byl bez problémů schválen, a to 16 hlasy z 25 platných.

Na další dvě místostarostovská místa usednou Vladimír Slávka (ANO 2011), kterého navrhla Ivana Štrossová (Ženy za Brod), a Libor Honzárek (TOP 09) navržený Milošem Fikarem (TOP 09). Pro Slávku se vyslovilo celkem 18 nových zastupitelů a pro Honzárka pak 16. „Těším se, že budu moct přispět svým dílem k rozvoji tohoto krásného města,“ sdělil Slávka.

Sedmičlennou Radu města doplní Veronika Vošická Buráňová (ODS), která získala 14 hlasů, Ivana Mojžyšková (ČSSD), ta dostala 16 hlasů, a Ivana Štrossová, která obdržela 20 hlasů. Hlasování o nich proběhlo najednou a zúčastnilo se ho 24 zastupitelů.

„Jsem velice ráda za nominaci a přijímám ji s naprostou pokorou, protože v těchto prostorách staré radnice se odehrálo hned několik mých životních momentů. Musím se ale přiznat, že dnes se mi hlas chvěje asi nejvíce,“ prozradila ještě před hlasováním Vošická Buráňová, která mimo jiné působí na pozici krajského koordinátora na poli dopravní prevence pro Ministerstvo dopravy.

Štrossová byla zastupitelkou města od roku 2002 do roku 2014. Poté si dala na čtyři roky pauzu. „Myslím si, že se samosprávou a s řadou věcí, které souvisí s řízením tohoto města mám určité zkušenosti. Takže bych mohla pokračovat a zúročit své zkušenosti. Myslím si, že mám městu co nabídnout,“ řekla Štrossová.