Mezi Havlíčkovým Brodem, Chotěboří a Ždírcem nad Doubravou si nepozemské bytosti pronajaly celý vlak. Mikulášská mašinka byla v provozu celou sobotu odpoledne. Akci pořádalo Sdružení přátel železnice Chotěboř, Dům dětí a mládeže – Středisko volného času Junior (DDM-SVČ) a ochotní sponzoři.

„Jízdy se zúčastnilo asi 600 dětí. Na organizaci se podílí kolem dvaceti lidí,“ informovala Alena Jandová za DDM-SVČ Junior. I letos vymysleli organizátoři pro děti poutavý námět. „Lucifer odfoukl andělům hvězdy a děti je mají pomoci vrátit,“ prozradila stručně děj příběhu Alena Jandová. Děti procházely ve Ždírci andělskou stezkou, plnily úkoly a snažily se svoje pozemské zlobení vymazat z knihy hříchů.

V Přibyslavi zvali místní skauti děti i dospělé v sobotu v podvečer do pekelného podzemí plného kouře a tmy pod radnicí. Využili tajemné a hluboké radniční sklepy. Vzhledem k tomu, že sklepy jsou prostorově omezené, musely si děti s rodiči vystát před radnicí frontu. Čertovské odpoledne si užily děti i v obci Hněvkovice na Ledečsku. Akce se konala na louce u lesa, organizoval ji Extreme racing team Hněvkovice. Pro děti byl připravený bohatý program, občerstvení a nadílka.