Nápad na pořádání akcí věnovaných mezinárodní kuchyni vzešel od Asociace školních jídelen České republiky. Chutě Pyrenejského poloostrova následovaly po úspěšných akcích věnovaných thajské a norské kuchyni. „Tento projekt byl v zahraničí původně přijímán s rozpaky. Po absolvování některých programů na školách ale ambasády změnily názor a dokonce tento projekt navrhují organizovat i v jiných zemích,“ uvedl prezident Asociace školních jídelen ČR Michal Malát.

Den mezinárodní kuchyně podle pořadatelů otevírá školám možnost zpestřit si v tento den nejenom školní oběd, ale také samotnou výuku. „Naši žáci i zaměstnanci ochutnají typické španělské lahůdky. V rámci projektového dne se také žáci ve výuce dozví mnoho zajímavostí o španělské historii, kultuře i zeměpisu,“ přiblížil ředitel školy Jiří Forman.

Žáci i plejáda vzácných hostů si k obědu mohli pochutnat na delikatesní zeleninové polévce andaluské gazpacho, která je tvořena ze zeleniny v čele s paprikou, a zajímavostí je, že se podává za studena. Hlavní chod pak tvořila valencijská paella a jako dezert pomeranč s olivovým olejem. Kuchařský tým z brodské Obchodní akademie a Hotelové školy se tradiční španělské menu naučil připravovat již v listopadu v MAKRO Akademii v Praze, a to přímo pod vedením španělského šéfkuchaře Enrique Garcii Tejada. Cílem akce bylo seznámit kuchaře z českých školních jídelen se španělskou gastronomií a inspirovat se jednoduchými a zdravými recepty z Pyrenejského poloostrova, které jsou díky velkému území rozmanité nejen surovinami, barvami, ale i způsobem zpracování. Získanými podněty může jídelna obohatit každodenní práci ve škole, a tvorbou pestřejšího jídelníčku i strávníky.

Akci věnovanou španělské kuchyni přivítal i sám velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Íbañez-Martín, který byl v Havlíčkově Brodě byl vůbec poprvé. „Jsem velmi šťastný, že jsem měl tu čest navštívit tuto školu, která je jedna z nejlepších na Vysočině. Lidé tady v Havlíčkově Brodě jsou velmi šikovní,“ pochvaloval si připravený školní program a zdůraznil, že hotelnictví je velmi důležitým a reprezentativním odvětvím průmyslu.

Za dva měsíce se škola stane dějištěm další významné události. Opět se tu bude konat soutěž Kuchař Vysočiny Junior open, tentokrát za účasti mezinárodního šéfkuchaře.