Oslavy byly rozložené do celého dne i do dvou místních částí Jeřišna. „Dopoledne jsme vysadili lípu v Chuchli. Vybrali jsme místo u křížku, kde z druhé strany byla vysazená před sto lety také lípa. Takže teď jsou tam dvě a hezky ho lemují,“ vysvětlila starostka obce Dagmar Vaňková.

„Poté jsme se přesunuli do další místní části, Heřmaně, k pomníku padlých v první světové válce. Ten jsme nechali opravit a vzdali jsme u něj hold patnácti občanům, kteří ve válce padli. Zároveň jsme si zde připomněli i konec války,“ pokračovala ve vyprávění Vaňková.

Putování účastníci zakončili v Jeřišně. „Tady byla odhalena dřevěná plastika, které říkáme Doubrava a která měří přes tři metry. Byla vytesána z lípy, která rostla tady v Jeřišně, znázorňuje z poloviny vodu a z poloviny ženu a je ozdobená kameny přímo z řeky Doubravy,“ popsala starostka.

Spojení vody a ženy nebylo náhodné. „Je v ní spojena síla vody a jemnost ženy. Voda i žena dokážou být velmi romantické, ale zároveň také mocné a silné,“ řekla s úsměvem Vaňková.

Slavnostní den, se nesl v přátelském a slavnostním duchu, tady zakončili hudebně. Účast byla podle starostky hojná. „Na závěr jsme se přemístili do kulturního domu, kde vystoupila dechovka Cyrilka a večer jsme zakončili rockovou zábavou Markýz John,“ uzavřela Vaňková.