K volbám v havlíčkobrodské nemocnici se do druhého kola prezidentských voleb přihlásilo výrazně více zájemců, než v předchozím kole. „Už v předchozím kole nás překvapil velký zájem ze strany pacientů. Bylo jich 35. Aktuální počet zájemců nás ale úplně šokoval, protože jich je 65 plus dva lékaři, kteří by kvůli službě volby nestihli, takže si vyřídili volební průkaz a mohou odvolit přímo v nemocnici. Je to skutečně vysoké číslo, obvykle při komunálních a jiných volbách takto velký zájem není,“ prozradila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Brodská nemocnice co do počtu zájemců o volbu prezidenta dokonce předčila i ostatní nemocnice v kraji. „Při komunálních volbách je tak deset zájemců, takže nás tak velký zájem opravdu překvapil,“ dodává Petra Černo.

„Jsem tu už delší dobu. K volbě mě inspirovala tato krásná dáma,“ ukazuje pacient rehabilitačního oddělení Jaromír Barán na sestru Kamilu Mrtkovou, která všechny pacienty o možnosti volby informovala. „Všechny jsem obešla, aby věděli, že se volby nemusí vzdát, ani když musí ležet tady,“ říká sympatická sestřička Kamila Mrtková. Pacienti, kteří chtěli volit, potom byli zapsáni do zvláštního seznamu voličů.

Jaromír Barán k přenosné volební urně přistupuje s úsměvem. „Tak uvidíme, zda jsem měl šťastnou ruku,“ říká pobaveně. Zlobit se ale nebude, ani pokud jeho kandidát neuspěje. „Upřímně řečeno je pro mě přednější, zda se mi uzdraví noha,“ dodává s nadsázkou.

Podobně k volbě přistupují i další pacienti. „Znám jenom pana Zemana, takže svůj hlas věnuji jemu. Pana Drahoše neznám, ale osobně proti němu nic nemám,“ říká ke své volbě jedna z pacientek.