Billa bude nedaleko stávajícího supermarketu. Dělit je bude zhruba dvě stě metrů. „Nový obchodní dům vznikne v areálu firmy Forest, to je kousek od Penny,“ přiblížil místostarosta Josef Hnik místo, kde nový supermarket vznikne.

Kromě Billy se obyvatelé Světlé mohou těšit i na menší obchody. „Stavba se skládá ze tří hlavních objektů, z nichž jeden je obchodní řetězec Billa. Ve zbylých dvou objektech vzniknou tři obchodní jednotky, ale o tom, jaké to konkrétně budou, si projednává nájemce,“ nastínila Jana Ryndová ze světelského stavebního úřadu.

Ve Světlé, která má téměř sedm tisíc obyvatel, to bude teprve druhý supermarket. „Zatím tu máme akorát Penny a pak Coop na náměstí a nějaké menší prodejny. Takže to bylo potřeba,“ přiznal Hnik.

Někteří místní obyvatelé by tady ale raději přivítali jiný obchodní řetězec. „Raději bych tu viděla Lidl, protože v něm nakupuji každý týden a obecně ho mám radši než Billu. Nicméně ale i za ni jsem ráda, protože další supermarket tady opravdu chyběl,“ pověděla místní obyvatelka, která si ale nepřála být jmenována.

Hotovo by mělo být už v první čtvrtině příštího roku. „Předpokládá se, že by Billa měla být otevřená v jarních měsících. Byli by rádi, kdyby to stihli do Velikonoc. Původní termín byl do Mikuláše, ale ten se posunul kvůli nějakým stavebním problémům,“ prozradil Hnik.