„Jeho součástí je pokaždé hodnocení kvality brambor, zemědělských produktů typických pro Vysočinu. Pěstování brambor má na Přibyslavsku dlouholetou tradici, která je dána nejen vhodnými přírodními a půdními podmínkami, ale i dobrou péčí o tuto plodinu, umožňující vypěstovat kvalitní konzumní brambory pro přímou spotřebu," upřesnil při zahájení výstavy starosta Martin Kamarád.

Každý rok je neodmyslitelnou součástí výstavy soutěž o nejkvalitnější brambory. Odborná porota v čele s Ludmilou Kameníkovou neměla lehkou práci. Bylo třeba ochutnat a prozkoumat víc než 50 odrůd od třiceti vystavovatelů. Nakonec se ale porotci shodli, že nejlepší brambory odrůdy Laura vypěstoval letos Jan Frühbauer z Dobré u Přibyslavi. Na druhém místě skončilo zemědělské družstvo z Velké Losenice s odrůdou Marabel a třetí příčku obsadila Vesa Velhartice stanice Česká Bělá za odrůdu Dominika.

Zemědělství je dřina

Za skutečností, že Jan Frühbauer z Dobré je dnes zkušený pěstitel a soukromý zemědělec, ale stojí podle jeho manželky Jany léta tvrdé dřiny. Život soukromého zemědělce není žádná romantika. Jan Frühbauer musí všechno zvládnout sám, prakticky bez pomocníků, sedm dní v týdnu. „Soukromě hospodařit jsem začal hned po listopadu 1989, stejně jako kdysi můj otec. Bramborám se věnuji už hezkých pár let a odrůdy na poli samozřejmě střídáme. Musím dávat pozor hlavně na různé choroby. Zemědělství je závislé především na počasí. Letošní výnosy byly naštěstí mnohem lepší než loni, kdy bylo velké sucho a teplo," prozradil Frühbauer.

Podle předsedy základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Přibyslavi Albína Jaitnera se na letošní podzimní výstavě prezentovalo 54 zahrádkářů a pěstitelů z Přibyslavi a okolních dvanácti obcí. „Letošní rok byl na ovoce chudší, víc se dařilo naopak zelenině. Na výstavě se představilo 273 výpěstků, z toho je 172 jablek," upřesnil Jaitner. Kromě zahrádkářů se svou celoroční činností pochlubili i další přibyslavské spolky, jako myslivci, včelaři a rybáři.

Včelaře už tradičně zastupovaly hlavně výrobky z medu, vyhlášené medové perníčky v podání Martiny Čejkové a Marie Henzlové z Dobré. Paní Martina vytvořila model včelího úlu, paní Marie zase perníkovou vesnici. Na perníkové modely, které perníkářky tvořily několik měsíců předem.