To je jen ve stručnosti obsah jednodenní konference, která se uskuteční ve středu 16. března v Klubu Oko v Havlíčkově Brodě.

„Své příspěvky přednesou například odborníci z Ministerstva životního prostředí, z českých a moravských univerzit, z hydrometeorologického ústavu a také velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner," uvedla Jaroslava Hájková, manažerka místní akční skupiny Havlíčkův kraj.

Ta dodala, že středeční seminář je určen představitelům místních akčních skupin a všem, kterým není lhostejná budoucnost naší planety.

Program na Ostrově

„Setkání aktérů venkova bude pokračovat hned následující den, tedy od čtvrtečního rána v Kulturním domě Ostrov. Dopolední program připravila Celostátní síť pro venkov a je věnován Programu rozvoje venkova v období 2014 – 2020," vysvětlila Hájková.

Odborné příspěvky přednesou zástupci Ministerstva zemědělství České republiky a Státního zemědělského intervenčního fondu.

„Dopolední přednáškový blok bude ukončen okolo jedenácté hodiny vystoupením viceprezidenta ELARD Radima Sršně – Inspirace pro projekty nadnárodní spolupráce místních akčních skupin," pokračovala Hájková.

Odpoledne se bude konat Valná hromada Národní sítě Místních akčních skupin České republiky. Místní akční skupiny (MAS) jsou společenství sdružující obce, podnikatele a neziskové organizace, které se zabývají regionálním rozvojem metodou Leader. MAS pokrývají devadesát šest procent venkovského prostředí České republiky a v současném programovém období budou rozdělovat na rozvojové projekty více než patnáct miliard korun z evropských fondů.

Dvoudenní setkání organizačně zajišťuje Krajské sdružení MAS Kraje Vysočina.

„Účast na akci v Havlíčkově Brodě přislíbil také ministr zemědělství Marian Jurečka, hejtman Pardubického Kraje Martin Netolický a radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Kraje Vysočina," uzavřela Hájková.