Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) již vybralo firmu, která se na dálničním odpočívadle pustí do práce. Do výběrového řízení se přihlásily čtyři firmy. „Jejich nabídky se pohybovaly v rozmezí od 198 do 209 miliony korun, přičemž odhad hodnoty zakázky je ve výši 180 milionů korun,“ vyčíslil mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Ředitel ŘSD Radek Mátl na sociální síti X uvedl, že cenově nejvýhodnější nabídku podalo sdružení firem COLAS CZ a OHLA ZŠ, a to 198,2 milionu korun. Firmy také nabídly nejkratší dobu realizace, necelých deset měsíců.

Některé již opravené silnice a mosty. Most v Chuchli.  Foto: se souhlasem KSÚSV
PŘEHLEDNĚ: Které silnice a mosty se na Havlíčkobrodsku letos dočkají oprav

Odpočívadlo Mikulášov, které je na pětadevadesátém kilometrů dálnice D1 u Humpolce slouží řidičům k potřebnému odpočinku, občerstvení či natankování paliva.

K nehodě došlo v Ledči ve středu třetího dubna. Ilustrační foto: Deník/Jaroslav Loskot
Řidič srazil v Ledči chodce a ujel. Policie hledá viníka i další svědky nehody

Ve směru na Brno odpočívadlo nově pojme místo patnácti kamionů dvacet, osobních aut se tam vejde devětašedesát, což je o sedm míst víc než doposud. Nově tam také vzniknou místa na stání pro čtyři autobusy. Ve směru na Prahu po úpravě na odpočívce zaparkuje osmadvacet kamionů, což je o dvacet více než nyní.

Obě odpočívadla budou oplocená, pod dohledem kamer a speciální systém ohlídá jejich obsazenost. „Stavební úpravu bychom chtěli letos zahájit a odpočívku rozšířenou přibližně o jeden hektar plochy uvést do provozu v příštím roce,“ doplnil Veselý.

Šmoulové v Géčku.
Tipy na víkend na Havlíčkobrodsku. Šmoulové dorazí do Brodu, bude i Píseček

Lepší servis na odpočívadlech najdou i rodiny s dětmi. „Na pravé odpočívce, ve směru na Brno, v docház­kové vzdálenosti od čerpací stanice a restaurace vznikne dětské hřiště,“ doplnil Veselý s tím, že v místě dojde ještě k vysázení nových stromů.