První díl z této řady nazvaný Divoženka je o dívce, která své okolí tak dlouho využívala, až na to doplatila. Obyvatelé Ledče ho mohli vidět ve zvláštní projekci ve středu 24. dubna v budově gymnázia. „Je to předpramiéra prvního dílu této nové řady. Je to jako poděkování za pomoc a vstřícnost při natáčení. Účastní se filmový štáb a někteří herci,“ zdůrazňuje mediální konzultant seriálu Václav Mazánek.

Uzavírka silnice.
Další uzavírky u Brodu: u Pohledu začala ve středu, blíží se omezení na obchvatu

Seriál začala televize Nova natáčet na Ledečsku před víc než třemi lety. Obyvatelé Ledče zapůjčili filmařům svoje domy, pokoje, zahrady, někteří si ve filmu zahráli malou roli. Nová řada seriálu byla podle starostky Hany Horákové vítaná možnost jak o sobě město mohlo dát vědět. „Moc ráda na to vzpomínám, bylo to vítané zpestření, všechno se natáčelo v Ledči a okolí,“ pochvaluje si starostka. Sál gymnázia se na projekci zaplnil skoro do posledního místa. „Seriál se nám moc líbí, sledujeme každý díl a tipujeme místo, kde se natáčelo,“ říká jedna z divaček Alena Vavřičková.

Seriál tak vstoupil do třetí série, diváci se mohou těšit na kompletní pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové, na obrazovce Novy se seriál objeví od 12. května.

Policejní služebna ve filmu, dříve sídlo Kovofiniše.
Natáčení Odznaku Vysočina: Suchánek pátral v ledečské knihovně po pachateli

Filmovému štábu se za tu dobu na Ledečsku zalíbilo. „Rádi sem jezdíme. Občas jsme na natáčení zažili i vtipné chvilky, třeba když nám herec Martin Hoffman málem prošel skleněnou výplní ve dveřích policejní služebny. Vysočina je část republiky, která je poměrně tajemná, jsou tam rozsáhlé lesy, kde není tak těžké zabloudit, a počasí je toho součástí,“ říká režisér Andy Fehu.

Natáčení třetí řady si užívala i herečka Barbora Lukešová v roli státní zástupkyně Aleny Trpákové. „Nádherná příroda, sympatičtí lidé, skvělý pracovní tým, žádný stres,“ shrnuje svoje pocity herečka.

Natáčení jednoho z dílů nové řady seriálu Odznak Vysočina v Pavlově u Ledče nad Sázavou.
Vražda hospodské v Pavlově. Štáb Odznaku Vysočina natáčel u Ledče nad Sázavou

Nová řada seriálu má osm dílů. I tentokrát je pod scénářem podepsaný Petr Koubek. „Všechny díly seriálu se opírají o skutečné případy. S realistickým ztvárněním policejních postupů opět pomáhá odborná poradkyně, vrchní komisařka Renáta Miková. S některými případy pomáhá i policejní vyjednavač Petr Gruber, který se dobrovolně vydal do rukou vražedkyně Barbory Orlové, která zabila studenta Petra Vejvodu ve Žďáře nad Sázavou,“ upřesňuje scénárista.

Jak dodává, budou diváci svědky mnoha zajímavých případů a dějových zvratů, které se týkají i samotných policistů . „Jedno téma se zabývá otázkou, zda v jádru dobrý člověk může udělat něco opravdu zlého a co ho k tomu vede,“ poznamená scénárista a dodává, že divácky oblíbený vyšetřovací tým zůstává kompletní, někteří herci dostanou v nových dílech dokonce víc prostoru než dosud.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni