Oprava starého mostu komplikuje provoz na vytížené silnici první třídy z Havlíčkova Brodu na Kolín. Řidiče zbrzdí před Kamenem semafory. „Na silnici I/38 před obcí Kámen jsme započali výměnu starého, již nevyhovujícího mostu za nový. Práce částečně omezují dopravu,“ upozornil v pátek 24. května mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jiří Veselý.

Fanoušci mohou přijít v neděli na náměstí v Havlíčkově Brodě. Akce začíná ve tři hodiny odpoledne. Snímek je ilustrační.
Hokejová euforie ovládne Brod. Město nachystalo společné fandění na náměstí

Dělníci opravují most, který převádí silnici první třídy číslo 38 přes Lučický potok. „Na místě v tuto chvíli dělníci frézují vozovku. Veškerá doprava je převedená na mostní provizorium a řídí ji kyvadlově semafory. Silnice na Tis je od křižovatky se silnicí I/38 úplně uzavřená. Motoristům doporučujeme sledovat přechodné dopravní značení a žádáme je o jeho respektování,“ poprosil Veselý.

Na ovce u Olešenky zaútočil vlk
Vlk na Vysočině zaútočil na stádo ovcí, potvrdily to testy DNA

Po vytížené silnici na Kolín denně projede více než osm tisíc vozidel, z toho asi třetinu tvoří nákladní auta a kamiony. „Most je již na konci své životnosti, diagnostika u něj prokázala celou řadu vad. Navíc je tato trasa plánována pro přepravu těžkých komponent pro dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany, což vyžaduje násobně vyšší nosnost mostu,“ vysvětlil mluvčí ŘSD.

Psí útulek v Mírovce hledá majitele pro nová štěňata. Foto: se souhlasem města
Psí útulek v Mírovce zůstane a má vzkvétat. Stará se nyní o rekordní počet psů

Dělníci most kompletně zbourají a postaví nový, opraví také silnici. Vylepšení se dočká i samotné koryto potoka. „Na březích koryta potoku bude také úprava, která vyhovuje migrujícím živočichům,“ doplnil Jiří Veselý.

Nový most bude mít nosnost až 300 tun. Dlouhý bude 16,5 metru a široký více než sedm metrů. „Nový most máme v plánu uvést do plného provozu nejpozději v listopadu,“ uzavřel Veselý. Stavbu provádí firma Tannaco za částku necelých osmadvacet milionů korun.