Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) aktuálně nechává opravit most u Skuhrova. Silnice první třídy má totiž sloužit pro přepravu těžkých komponent pro dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany. Řidiči v místě narazí na semafory a kyvadlový provoz. „Dělníci opravují 320 metrů dlouhý úsek silnice I/38 mezi Skuhrovem až po křižovatku s místní komunikací u obce Olešná. V plánu je rovněž oprava systému odvodnění, úprava krajnic, výměna svodidel či obnova vodorovného dopravního značení,“ popsal mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Dělníci také zboří most přes Skuhrovský potok a postaví tam most nový. Jeho nosnost následně bude až 900 tun. Stavba ale omezuje provoz na vytížené silnici první třídy z Havlíčkova Brodu na Kolín. Místem denně projede podle ŘSD až 8500 vozidel, z toho přibližně třetinu tvoří nákladní a kamionová doprava. „Most dělníci opravují po polovinách. Aktuálně se pracuje na polovině, která převádí jízdní pás směr Havlíčkův Brod. Zde už probíhá betonáž mostní konstrukce, zatímco na druhou polovinu mostu je převedena veškeré doprava,“ doplnil Veselý.

Oprava má být kompletně hotová v říjnu. Oprava mostu vyjde na třiadvacet milionů korun a provádí ji firma Stavby SR group.

S dalším omezením musejí řidiči počítat jen o pár set metrů dál. U Kamene dopravu řídí také kyvadlově semafory. ŘSD nechává v místě opravit další most ze stejného důvodu jako ten u Skuhrova. Deník o omezení informoval. U Kamene mají dělníci pracovat do listopadu.