Opravovat Ředitelství silnic a dálnic bude část Lidické ulice mezi světelnou křižovatkou s Humpoleckou, Masarykovou a Dolní ulicí, až po čerpací stanici Shell, vpravo, ve směru na Jihlavu. Celková délka přes tisíc metrů a zahrnuje i jeden most.

Policejní kontrola kamionů v Masarykově ulici
Kamionům se na obchvat Havlíčkova Brodu nechce. Pokuty je neodradí

Silničáři předpokládají, že omezení pro řidiče bude jen částečné. Předpokládají kyvadlový provoz, řízený semafory. Vše bude ale otázkou dohody s vybranou firmou.

Jedním z největších problémů poničené silnice jsou vyjeté koleje. „Z větší části na tom má podíl extrémním dopravní zatížením. V těchto místech, podle posledního sčítání dopravy, dosahuje intenzity více než dvanáct a půl tisíce vozidel denně, z toho cca třicet procent tvoří nákladní doprava a kamiony,“ sdělil mluvčí ŘSD ČR Jiří Veselý.

Silničáři kompletně odstraní vrstvy stávající silnice. „Půjde o provedení výměny zemin v aktivní zóně vozovky v tloušťce pět set milimetrů, provedení kompletní netuhé vozovky s asfaltovým krytem, která je navržena o celkové tloušťce šest set devadesát milimetrů, tak aby reflektovala reálné dopravní zatížení,“ popsal Veselý.

Rekonstrukce ulice Dobrovského v Havlíčkově Brodě změnila trasy některých městských autobusů.
Cestující v Brodě jsou zmateni. Městská doprava jezdí kvůli uzavírce jinak

Součástí bude i oprava mostu přes potok Žabinec. Půjde především o údržbu spočívající sanaci stavby a opravu zpevnění odláždění koryta potoku pod ním. „Dále se bude provádět frézování a pokládka asfaltových vrstev na mostě a předpolích,“ doplnil Veselý.

Předpokládaná cena je přes osmdesát milionu korun. Trvat by opravy měly nejdéle sto osmašedesát dní.