Podle některých názorů veřejnosti se oprava mostu přes Sázavu u kostela sv. Kateřiny zbytečně protahuje. Na staveništi se totiž zdá být klid.

„Vždyť se tam nic neděje. Pokud to bude takhle pokračovat, silnice bude průjezdná za hodně dlouho," postěžoval si včera dopoledne jeden z kolemjdoucích. A takový názor rozhodně není ojedinělý. Představitelé města, které je jedním ze dvou investorů prací, a stavbyvedoucí však jakékoliv zdržení hned na počátku náročné stavby za zhruba 44 milionů korun odmítají.

„Z pohledu veřejnosti jejich obavy a stížnosti chápu. Kdo se ale nikdy na tak náročné akci nepodílel, nemůže tomu příliš rozumět. Z našeho pohledu je totiž prozatím vše v pořádku. Předtím, než začnou ty hlavní práce, je třeba vykonat celou řadu příprav nebo získat mnoho povolení," konstatoval stavbyvedoucí Petr Kupka ze společnosti SDS EXMOST, která zakázku na rekonstrukci získala.

Urychlit to nejde

Jeho slova včera potvrdil i radní Havlíčkova Brodu Libor Honzárek. „Vše běží podle harmonogramu. Stavbaři mají totiž dva týdny na přípravu staveniště. Pak nastoupí hned na dvanáctihodinové směny. Urychlit to zkrátka nejde," vysvětlil Honzárek.

Prozatím byla odfrézována vozovka a za své vzala i poškozená vrstva chodníku. „Odstraněna byla také nefunkční izolace," přiblížil některé práce stavbyvedoucí Kupka.

V brzké době by také měla řeku v těsné blízkosti mostu překlenout lávka pro pěší.