Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nechalo silnici I/19 z Havlíčkova Brodu na Žďár nad Sázavou kompletně opravit kvůli jejímu havarijnímu stavu. Deník o problému opakovaně informoval. Momentálně se práce na opravě blíží ke konci. „Aktuálně dělníci pokládají asfaltové vrstvy v tloušťce 25 centimetrů. Použijí 360 tun asfaltové směsi. Následovat bude úprava krajnic, instalace svodidel a obnova vodorovného dopravního značení,“ vyjmenoval mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Ten ještě dodal, že i navzdory horšímu počasí jdou práce u Pohledu podle plánu. „Termín dokončení stihneme. Ukončení prací předpokládáme během příštího týdne,“ uvedl ve středu 22. května Veselý.

Dokončení těchto prací však neznamená úlevu pro řidiče. Na tuto uzavírku naváže hned další, a to přímo v centru Pohledu. ŘSD tam nechá opravit nebezpečnou křižovatku a místo bude kompletně neprůjezdné. Deník i o tomto informoval.

Za Pohledem byl provoz na silnici kvůli havarijnímu stavu částečně omezený od loňského léta. Provoz řídily kyvadlově semafory. Od letošního dubna je místo uzavřené pro veškerý provoz. Nákladní i osobní auta musí po objížďkách. Osobní auta přes Stříbrné Hory a Krátkou Ves, kamiony přes Ždírec nad Doubravou, Žďár nad Sázavou a Přibyslav.

Oprava křižovatky v Pohledu si vyžádá kompletní uzavírku silnice 1/19. Zdroj: poskytlo ŘSD
Uzavírka a oprava křižovatky v Pohledu začne příští týden. Auta obcí neprojedou

Dělníci již na dvou místech odstranili vrstvu vozovky i se zeminou, a to do hloubky více než jeden a půl metru. Vybudovali také nový systém odvodnění tak, aby byl svah stabilnější.

Místem projede denně téměř dva tisíce aut. O opravu silnice a sanaci svahu se stará firma Silnice Čáslav za necelé tři miliony korun.