Druhý ročník úspěšné akce, která se uskuteční od 15 do 19 hodin, opět zacílí na opravu varhan v kostele svatého Jakuba. „Loni se nám podařilo vybrat více než sedm tisíc korun a do soutěže se přihlásilo asi deset lidí, letos očekáváme zájem ještě vyšší,“ připomněl loňské úspěchy předseda spolku Jakub Pikla.

Kromě soutěžní přehlídky pečených výrobků a jejich ochutnávky se návštěvníci i soutěžící mohou těšit například na Dechovou hudbu Leškovanku, nebo komentované prohlídky věže a varhan. Celou akci uzavře v 18 hodin varhanní koncert Jakuba Pikly. „Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci vidět naposledy varhany v současném stavu, neboť zhruba za měsíc dojde k jejich demontáži a následné opravě,“ lákal návštěvníky předseda spolku.

Spolek pro opravu varhan v kostele svatého Jakuba staršího, apoštola, se již od roku 2016 snaží vybrat finanční prostředky na opravu varhan z roku 1908, které byly v havarijním stavu. Za dobu existence spolku tak proběhla řada benefičních akcí, díky nimž se podařilo vybrat téměř 650 tisíc korun.

„Varhany se letos v srpnu dočkají druhé etapy opravy,“ upozornil Jakub Pikla na dosažené úspěchy, přesto k dokončení veškerých oprav zbývá získat asi jeden milion osm set tisíc korun. I nadále proto probíhá dobročinná sbírka, prostřednictvím které dárci mohou například adoptovat některou z píšťal.

Pavlína Rázlová