Od poloviny června se opravuje úsek ulice od křižovatky Humpolecká - U Panských po křižovatku Humpolecká - Na Písku. Opravy jsou plánovány do 3. září.

„Tohle vše je důsledek toho, že neexistuje obchvat Havlíčkova Brodu. Obchvat by měl být vedený mimo město, od silnice na Prahu až po silnici na Humpolec. Havlíčkův Brod byl klidné město, ale to co se tam děje nyní je hrůza. Ve špičce se nedá Brodem projet,“ stěžuje si profesionální řidič Milan Kašpar. „Brod je špunt a ostuda na dopravní mapě,“ přidává se jeho kolega Stanislav Vrba z Chotěboře. Opravami Humpolecké ulice netrpí ale jen řidiči. Lokalita Dolík nedaleko Havlíčkova Brodu bývala klidným místem, ale kvůli omezení na Humpolecké ulici tudy jezdí stovky aut denně. Obyvatelé si stěžují. „V podstatě suplujeme chybějící jihozápadní obchvat,“ konstatuje jedna z obyvatelek, Jana Eisenvortová.

Kdo ale trpí opravami na Humpolecké nejvíc, jsou místní živnostníci a obchodníci. Stěžují si, že jim vázne zásobování a snižují se výrazně tržby. „Jsme v obležení, které trvá už šest let. Na Humpolecké nebo v nejbližším okolí se stále něco opravuje a dokola kope. Ty věčné opravy nás všechny na Humpolecké zlikvidují. Kdybychom neměli oba důchod, můžeme zavřít,“ říká Miroslav Matějka z cykloservisu. Jak vysvětluje, má jeho obchod problém se zásobováním, ubyli zákazníci. „Ubyla nám parkovací místa, máme potíže s průjezdem, tržbu máme nejméně o třetinu menší, před obchod nám postavili nesmyslný ostrůvek, co zarůstá plevelem. Nemá cenu se na to úředníků na městě ptát, je to ztráta času,“ konstatuje Petr Novotný, který na Humpolecké provozuje výrobnu klíčů.

V prvním termínu až do 23. července probíhají opravy zhruba 96 metrů dlouhého úseku přímo v křižovatce Humpolecká U Panských, kde je provoz řízen kyvadlově světelnou signalizací, a 300 metrů dlouhého úseku od křižovatky U Panských po křižovatku Na Bojišti. Tady mohou řidiči jezdit po volné části komunikace.

Ve třetím úseku uzavírky, která začne platit až 24. července, proběhne ještě oprava úseku v délce přes 200 metrů, od křižovatky Humpolecká Na Bojišti po křižovatku Humpolecká Na Písku. Doprava ve směru od Humpolce bude během uzavírky vedena jednosměrně po volné části komunikace. Ve směru od Humpolce trasu projedou vozidla všech hmotnostních kategorií. Z Brodu na Humpolec budou muset zvolit jinou trasu vozidla nad 12 tun. Objížďka je vedená ve směru Jihlava a na dálnici D1 EXIT 112 Jihlava, EXIT 90 Humpolec a přes Humpolec směr zpět na Havlíčkův Brod.