Až do podzimu. Tak dlouho bude ulice 5. května patřit stavebním strojům. Na jaře se obyvatelé dočkají opravy vodovodu a kanalizace v režii společnosti VaK Havlíčkův Brod. Na ni naváže kompletní oprava  povrchu komunikace, včetně chodníků a dešťové kanalizace ve vlastnictví města. Na akci získalo město dotaci přes dva miliony.

Kompletní stavební práce zajistí za víc než šest milionů stavební firma ze Světlé nad Sázavou. „Provádění prací bude potřeba koordinovat se společností VaK, kdy skrývka komunikace začala již v polovině dubna, aby následně mohly začít práce na rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Na ně od 1. srpna navážou práce, které se budou týkat právě opravy dešťové kanalizace, chodníků a komunikace a tyto budou dokončeny nejpozději do 31. října,“ informoval městský odbor majetku a investic.

Podle seniora Milana Dvořáka z Ledče je kanalizace v některých částech města opravdu stará. „Léta se na nic nesáhlo,“ poznamenal.

Stejný postup naplánovalo město Ledeč i v ulici Poděbradova.V loňském roce byla ve spolupráci se společností VaK Havlíčkův Brod  provedena rekonstrukce vodovodu a kanalizace v celé ulici  Poděbradova. Kanalizace byla zastaralá a léta neopravená.

V rámci akce došlo i na rekonstrukci vodovodu a kanalizace i v propojovací ulici mezi rekonstruovanou ulicí Poděbradova a ulicí Na Žižkově, ale vzhledem k pokročilé době a klimatickým podmínkám již nebylo možné opravit samotný povrch vozovky.

Na to dojde letos. Práce zajistí firma z Hradce a náklady na opravu se vyšplhají na částku vyšší než 800 tisíc korun. Práce začnou prvního června a skončí posledního srpna.

NEUNIKLO VÁM? Dominy s otroky za vysokou zámeckou zdí. Poznejte obec na Vysočině

Poznáte obec na Vysočině? | Video: Deník/Zuzana Musilová