Přehlídku klasických i méně známých orchidejí připravil na zámku ve Světlé nad Sázavou český florista Milan Dopita. Zájemci ji mohou navštívit denně od desíti hodin dopoledne do páté hodiny odpolední. „Některé z vystavených druhů si samozřejmě můžete zakoupit v našem orchidejovém zámeckém obchůdku,“ nalákal na webu zámek.

Expozice orchidejí je rozprostřená v několika zámeckých sálech. Prohlídka trvá půl hodiny, najednou se jí může účastnit padesát lidí. Online zakoupené vstupenky mají přednost. Dospělí za vstup na výstavu zaplatí 160 korun, studenti a senioři 120 a děti od šesti do patnácti let 90 korun.

Festival jídla a pití si užijí lidé v u Hotelu Kouty. Ilustrační foto: Deník/Jaroslav Loskot
Tipy na víkend na Havlíčkobrodsku. Turisté poprvé vyšlápnou, bude food festival

Součástí výstavy jsou ve vybraných dnech i přednášky a akce zaměřené na pěstování a aranžování orchidejí. „Kromě toho, že uvidíte klasické i méně známé rostliny tohoto druhu a dozvíte se i něco o jejich pěstování, pokusíme se vás i ohromit kreativním floristickým ztvárněním,“ stojí na stránkách zámku.

Výstavu doplňují fotografie Ondřeje Prosického, který se focení českých orchidejí věnuje téměř patnáct let. Výstava orchidejí je na zámku ve Světlé k vidění do neděle šestadvacátého května. Od března mohou lidé obdivovat na zámku také krásu několikačlenné hejno pávů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Velká změna. Místo za hlavu budou lidé v Brodě platit odpady za dům a popelnici

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni