Cesta ke vzniku nebyla vůbec lehká.

O to více nás těší, že nám centrum vzkvétá pod rukama. Za vším stojí úsilí zaměstnanců a rodin uživatelů, kteří nám svým jednáním dávají najevo, jak jsme pro ně důležití a toto vědomí je pro nás základním hnacím motorem. Proto, tento pátek 4. prosince 2015, pořádáme oslavy 1. výročí a den otevřených dveří, na který všechny srdečně zveme.

V současné době služby centra využívá 16 klientů, o které se přímo stará šest zaměstnanců, a také řada dobrovolníků. Ti zpestřují našim uživatelům pobyt v centru i mimo něj. Za zmínku stojí především dobrovolná aktivita paní Ivany Vejsadové s její fenkou Rózinkou, která za námi chodí nejen každý pátek na canisterapii, ale zúčastňuje se i dalších akcí pořádaných centrem. Máme za sebou úspěšnou vánoční výstavu, na které se objevili, kromě rodin a známých uživatelů, také představitelé obcí a Kraje Vysočina, a také další sociální zařízení (Medou Humpolec, Domov Háj). Výstavu navštívili i žáci ZŠ Ledeč nad Sázavou, 2. C, s nimiž jsme navázali užší spolupráci a společně se v centru setkáváme a učíme malé děti, jak by měli vnímat handicapované lidi, jak se jich nebát a umět s nimi pracovat. Nyní plánujeme další předvánoční andělské setkání.

Přejeme všem krásné adventní období, pohodové vánoce a šťastný nový rok 2016. A nezapomeňte – pomáhá-li jeden druhému, jsou silní oba.

Kolektiv CDS Barborka