Vše se uskuteční v rámci kampaně Bezpečně za volantem, péče o zrak. „Lidé si budou moci nechat vyšetřit zrak a večer pak zhlédnout vtipné představení Jiřího Císlera Brejle,“ popsal Josef Hospodka, ředitel kulturní organizace v Chotěboři.

Tuto osvětovou kampaň spojenou s divadelním představením přichystalo Mezinárodní sdružení optiků a optometristů a uvádět ji budou vybraná města v České republice.

„Součástí kampaně je testování zraku na speciálním optickém přístroji, který určuje sílu ostrosti a různé skryté vady,“ přiblížil Josef Hospodka. „Zájemci se hned na místě dozví výsledky a v případě nějaké vady i to, jak dále postupovat,“ doplnil.

Večer se pak všichni mohou pobavit na vtipné parodii Jiřího Císlera Brejle, jež ukáže, co všechno se může stát, když si slabozraký pár odloží brýle a chce se seznámit.

„Půjde o celodenní akci s večerním představením v kině. Myslím si, že lidé nejenom získají informace o kvalitě svého zraku, ale že se i dobře pobaví na komedii,“ zve ředitel CEKUS Chotěboř.