Podle mluvčí nemocnice Havlíčkův Brod Petry Černo se ale jedná o zvláštní parkoviště jen pro vybrané pacienty. „Protože došlo k přemístění očkovacího centra proti nemoci covidu z hlavní budovy nemocnice Havlíčkův Brod do pavilonu onkologie, bylo nutné zajistit parkovací místa pro tyto pacienty pozvané na očkování,“ vysvětlila mluvčí Černo.

Jak zdůraznila, zneužívání parkovacích míst jinými řidiči, se nevyplatí. Na parkoviště pro očkované bude dohlížet městská policie. V současné době se parkování v ulici Havlíčkova týká především pacientů starších 80 let, kteří se na očkování již mohli objednat. „Parkoviště pro jejich auta je vyhrazeno v ulici Havlíčkova a zvlášť označeno,“ upozornila mluvčí.

Parkoviště je v provozu již od pátku 12. února. Termíny očkování jsou podle mluvčí nemocnice závislé na dodávce očkovací vakcíny. V pátek jsou nemocnice Vysočina připraveny očkovat látkou, která má dorazit ve čtvrtek. Od jejího dodání se odvíjí celý proces očkování v rámci rezervovaných termínů.

Až dosud se proti covidu očkovalo v hlavní lůžkové budově. „Není to vhodné prostředí, proto centrum přesuneme do pavilonu onkologie na okraji areálu nemocnice,“ upřesnila Černo. Očkovací centrum zatím využívají jen zdravotníci a důchodci. Jestli na onkologii otevřou očkovací centrum pro veřejnos stále není jisté.