Na oddělení dlouhodobě nemocných (ODN) se uskutečnilo zábavné odpoledne plné ruční tvorby, do kterého se zapojilo třináct pacientů. „K ruce" jim kromě personálu byli také čtyři dobrovolníci a studentky zdravotnické školy.

„Pacienty, kteří pro svůj zdravotní handicap nemohli přijít nebo nemohli být přivezeni do společenské místnosti, zabavili dobrovolníci přímo na pokoji u jejich lůžka, a to samozřejmě dle individuálních možností každého z nich. Některým pacientům dělali dobrovolníci třeba jen společnost," upřesnila Kamila Mrtková, zdravotně sociální pracovnice brodské nemocnice.

Pacienti si vyzdobili společenskou místnost a chod
bu oddělení veselými podzimními skřítky a barevnými draky.

Tři pacientky dokonce společnými silami vyrobily nepečený piškotový dort s ovocem a šlehačkou, na kterém si druhý den pochutnaly při odpolední kávě.

„Zábavné odpoledne hodnotíme velice pozitivně. Nejvíce nás ale těší, že pacientům se akce líbila. Svědčí o tom jejich zapálení do tvorby a úsměvy na rtech," dodala Mrtková.

Mezinárodní den seniorů bývá věnován rodičům, prarodičům, matkám a otcům.

„Je to den, který ukazuje na to,
že bychom si měli uvědomit, 
s čím se musí potýkat senioři. Jedná se o mnoho překážek 
a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším. Ke stáří bychom měli mít úctu, k seniorům být ohleduplní, trpěliví. Každý z nás jednou bude starý, ale jen málokdo si toto 
v mládí uvědomuje, či si to ani nechce připustit. Rádi bychom poděkovali našim dobrovolníkům za pomoc při akci, za zpříjemnění doby léčení v nemocnici našim pacientům," uzavřela Černo.