Zájem o očkování má například Pavel Kopecký. „Já bych se rád očkoval v Jeníkově. Bez očkování a covid pasu se brzy asi nikam nedostaneme. Mrzí mě, že tu možnost nemáme. Státní aparát myslí na Prahu, tam stačí jít do vedlejší ulice. Ale na Vysočině je to jinak,“ poznamenal.

Nejbližší očkovací místo pro obyvatele Jeníkova je až v Čáslavi, Kutné Hoře nebo Havlíčkově Brodě. Zklamání je to jak pro obyvatele Jeníkova, tak i tamní radnici. „Společně s panem doktorem Cyrusem jsme čekali, že bude možné očkování v jeho ordinaci. Bohužel, ale stále není nic jistého a v nejbližší době pan doktor očkovat nezačne,“ konstatoval místostarosta Jiří Brož. Že zájem o očkování je v Jeníkově značný, potvrdil Deníku i lékař Jakub Cyrus. „Očkovat se chce víc než stovka lidí, ale zatím to není možné,“ dozvěděli jsme se v ordinaci.

Nový silniční radar donutil řidiče v Krátké Vsi šlápnout na brzdu.
Průjezd Krátkou Vsí už od nového roku hlídá radar, někteří tam jezdili stovkou

Podle místostarosty Brože se v Jeníkově proti covidu očkovat bude. „Ale termín zatím nevíme,“ dodal Brož s tím, že s lékařem mluvil, jenže doktor Cyrus nemá žádné přesnější informace, neví, kolik dostane vakcín a kdy. „Samozřejmě radnice je s lékařem v kontaktu. Zájemce o očkování budeme informovat, rozhlasem nebo ve zpravodaji,“ zdůraznil Brož. Jak je to s očkováním proti covidu u praktických lékařů, zjišťoval nedávno i Deník. První stovky vakcín AstraZeneca zamířily minulý týden do ordinací praktických lékařů na Jihlavsku.

Nejedná se ale o vakcíny, které mělo hejtmanství dostat přímo pro očkování u praktiků. Krajský úřad vzal situaci do svých rukou a stáhl z očkovacích center asi šest tisíc dávek vakcíny AstraZeneca, kterou rozvezl do šesti ordinací. Kraj Vysočina rovněž vytvořil na svých webových stránkách mapu, kde se pacienti dozví, který praktik očkuje proti covidu a který ne.