Jak upřesnila mluvčí nemocnice Petra Černo, nová gama kamera nahradí starou, která oddělení nukleární medicíny sloužila čtrnáct let. Teď už ale nevyhovuje. „Oddělení nukleární medicíny provede ročně na gama kameře až šest tisíc vyšetření a terapeutických výkonů,“ upřesnila.

Tato nová gama kamera disponuje moderním softwarem. „Je přínosem pro prakticky všechny lékařské obory naší nemocnice, zejména pro onkologii, ortopedii, pneumologii, endokrinologii, urologii ale i pro kardiologii, neurologii, interní lékařství či chirurgii a nefrologii. A co je nejdůležitější, vyšetření bude mnohem komfortnější pro pacienty,“ řekl primář oddělení Petr Libus.

Ivan Zvolánek a jeho pivovar
Pivovarník ze Sobíňova prý byl konkurencí pro pivovar v Hlinsku. Víme proč

Nová gama kamera umožňující vyšetřit celé tělo pacienta. Je to špičkový model, který vyhovuje i nejnáročnějším situacím.

Peníze na nákup přístroje získal nemocnice z evropských fondů. „Pořizovací cena byla skoro pětadvacet milionů. „Gama kamera umožní mnohem vyšší vyššímu rozlišení obrazu. Technologie umožňuje lépe určit a charakterizovat onemocnění pro přesnější vyjádření stavu,“ dodal vedoucí oddělení zdravotnické techniky Adam Fila  Celý systém obsahuje dokonalý výpočetní systém, který umí komunikovat se všemi počítačovými systémy nemocničních oddělení.

Oddělení nukleární medicíny podle mluvčí Černo opakovaně obhájilo nejvyšší odbornou akreditaci II. stupně a účastní se výuky a školení nových pracovníků v nukleární medicíně. V onkologii spolupracuje na zjištění metastáz kostních nádorů. Neurologie a psychiatrie používá metody nukleární medicíny k časnému zjištění poruch v oblasti mozku, ke zjištění demence, epilepsie a Parkinsonovy nemoci.