Jaro přeje pohybu, ale také dětským úrazům. V havlíčkobrodské nemocnici přibylo vážně zraněných dětí ve věku od 6 do 12 let. Padají z kol, koloběžek, trampolín nebo skateboardů. Lékaři apelují na rodiče, aby své děti více kontrolovali a dbali na používání ochranných pomůcek.

Operaci podstoupilo sedm z deseti dětských pacientů, které minulý týden nemocnice hospitalizovala. "Jeden pacient musel být s vážným poraněním jater ohrožujícím život přepraven na vyšší pracoviště,“ sdělil primář chirurgického oddělení brodské nemocnice Jaroslav Bělehrádek.

Od července končí v Brodě dvě pobočky České pošty Na Pražské a v Nádražní (na snímku).
Rušení pošt: dvě pobočky v Havlíčkově Brodě už utlumují provoz

Pro hospitalizaci zraněných dětí už má nemocnice dostatek lůžek, na přelomu května a června totiž opadla jarní vlna virových onemocnění. “Rodiče by nicméně měli své děti více hlídat. Oblíbené aktivity na trampolínách s sebou nesou obrovské riziko úrazu. I při cyklistice je dobré zvážit individuální schopnosti každého dítěte, vyhýbat se frekventovaným úsekům a nenechávat děti bez dozoru,“ dodala primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová.