Brigádu v parku organizuje každý rok na prvního máje Okrašlovací spolek Budoucnost. „Zváni jsou nejen členové našeho spolku, ale také příznivci a veřejnost. V rámci tradiční oslavy Svátku práce vlastní prací uklidíme v parku Budoucnost ve stylu land-art. Samozřejmě nezvládneme uklidit park celý, ale aspoň se přičiníme, aby byl o něco hezčí,“ popsal účel a průběh akce za organizátory Tomáš Holenda.

Brigádníci se scházejí pravidelně v 9 ráno na prvního máje u Šupichova altánku. Cílem je uklidit okolí altánu a horní část parku. Práce končí kolem poledne. V tomto případě stojí za zmínku, že havlíčkobrodský park Budoucnost slaví letos už 130 let od svého založení. Je to obrovská zelená oáza s množstvím romantických zákoutí a vodních ploch, nad kterou architekti žasnou.

Je třeba zdůraznit, že u vzniku havlíčkobrodského parku stál i tehdy Okrašlovací spolek budoucnost, který měl v té době necelé dvě stovky členů. O historii založení parku napsal dosti podrobně malíř a spisovatel Jiří Veselý, velký brodský patriot. Za samotné založení parku je podle Veselého považován rok 1889. Tehdy Okrašlovací spolek budoucnost zakoupil 2,4 hektaru polí u Kalvárie. Ovšem peněz na budování parku nebylo dost, ani členské příspěvky nestačily. „Spolek využil jediný možný zdroj a vydal akcie,“ napsal Veselý.

Ukázalo se, že to byl skvělý tah. Akcie se prodaly během krátké doby. Od té chvíle park rostl a rozvíjel se, bez ohledu na historické mezníky. Dnes má asi 25 hektarů. Některé části sice zchátraly, ale havlíčkobrodská radnice se postupně snaží park modernizovat.