VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkovací dům Brod neprodá

Havlíčkův Brod –  O právě zahájené výstavbě parkovacího domu se v brodské Husově ulici stále hovoří.

26.3.2014
SDÍLEJ:

Parkoviště před panelovými domy v Husově ulici už je minulostí. Na tomto místě vyroste parkovací dům se 78 parkovacími místy. Město Havlíčkův Brod za něj zaplatí zhruba sedmnáct milionů korun. Foto: Jaroslav Švanda

Lidé, kterých se stavba a posléze i provoz 
tohoto domu bezprostředně dotkne, neskrývali a neskrývají jisté obavy. A znovu je přednesli na nedávné schůzce s představiteli města.

„Už před lety byly rozdílné názory města a vlastníků tamních bytů. Tehdy se obyvatelé například obávali, že dojde ke zhoršení jejich životního prostředí. Nechali jsme proto provést přísné posouzení úrovně hluku, a díky tomu můžeme dnes prohlásit, že tyto podmínky se nezhorší," uvedl havlíčkobrodský radní Libor Honzárek. Ten dodal, že na uvedené schůzce byla s obyvateli panelových domů v Husově ulici otevřena i další témata. „Lidé například chtěli, abychom jim po dobu výstavby parkovacího domu zajistili bezplatné parkování na nedalekém Smetanově náměstí u klubu Oko. To nám ale nepřišlo jako optimální, proto jsme jim umožnili parkovat v blízké ulici P. F. Ledvinky a z části také i v ulici Štáflově," pokračoval  Honzárek.

Jak Deník zjistil, někteří lidé se domnívali, že část parkovacích míst v novém domě bude vyhrazena pro zaměstnance soudu či policie. Jiní hovořili o tom, že radnice celý objekt po dokončení prodá soukromníkům. „Ubezpečili jsme je, že ani jedno není   pravda. Vlastníkem parkovacího domu bude město," sdělil Honzárek.

Ten ale připustil, že město se rozhodlo místa v přízemní části pronajímat. „O tom, kdo si je nakonec pronajme, rozhodne veřejná soutěž. Samozřejmě se může stát, že to bude někdo, kdo bydlí úplně jinde než v Husově ulici. Ale už nyní neměli tamní lidé jistotu svého místa na parkovišti. Doteď měli k dispozici 45 míst  a v okruhu sta metrů je více než 200 bytů," podotkl Honzárek.

„To máte minimálně 150 automobilů a my v tuto chvíli kapacitu parkoviště navyšujeme. Dále lidem samozřejmě vadí, že doteď  za parkování neplatili. Ale na druhou stranu  budou mít auto pod střechou. Navíc cena není kvůli výdělku. Naším hlavním cílem je regulace dopravy v centru města," zdůraznil Honzárek.

Radnice se dlouhodobě snaží, aby z centra města bylo během dne odkloněno co nejvíce parkujících aut. „Všichni vědí, že centrum je naprosto zasekané vozidly a není zde takřka možné zaparkovat," připomněl Honzárek palčivý problém dopravy v Havlíčkově Brodě.

Parkoviště pod dohledem kamer

Asi nejdiskutovanějším tématem ohledně parkovacího domu byl výhled z oken zejména přízemních bytů protějšího domu. „Výhledu samozřejmě trochu bránit bude," připustil Honzárek. „Ale stavba je od nich vzdálena čtrnáct metrů a její světlá výška je 2,2 metru. Už teď se lidé dívali z oken na zaparkovaná vozidla. Nyní uvidí přední stranu stavby, která je podle mého názoru zajímavě řešená," podotkl radní. „Vysadíme tam popínavé rostliny, které přední panely pokryjí. Celý objekt sice bude přes dva a půl metru vysoký, ale vrchní podlaží bude ohraničeno nerozbitným sklem," dodal.

Dům bude vybaven i světelnou tabulí, která řidičům před vjezdem oznámí, kolik volných míst v něm aktuálně je. O bezpečnost se pak postarají kamery.

Výsledná stavba by měla působit moderním dojmem. „Když to zkombinujeme se zelení, určitě parkovací dům nebude ostudnou částí města," uzavřel Honzárek.

Autor: Redakce

26.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení