Cena parkovného naroste také v ulici Krále Jana u tržnice. Ani tam už nebudou řidiči parkovat za pět korun na půlhodinu jako dřív.

Budoucí podoba lokality Koubek v představách města. Se souhlasem Chotěboře
Zastupitelé rozhodli. Na Koubku v Chotěboři se může stavět

I tak je parkování v Chotěboři podle řidiče Luboše Sedláka pořád moc levné. „Komu se to nelíbí, ať zkusí zaparkovat na náměstí v Havlíčkově Brodě. Zdražil bych daleko víc a hned by bylo náměstí i jeho okolí průjezdnější,“ řekl.

Výjimka v ceně parkovného platí v ulici Jiráskova u Polikliniky. Tady podle místostarosty Škaryda zůstává první půlhodina i nadále za pět korun, s ohledem na pacienty, ale za následující hodinu to bude už deset korun.

Další podstatnou změnou je podle Škaryda od března nabídka zakoupení parkovací karty, která je platná jak na parkovišti na náměstí T. G. Masaryka, tak na parkovišti v ulici Krále Jana, kde dřív řidič kartu nepotřeboval. A speciální parkovací karta pro lékaře, která je platná jen na parkovišti v ulici Jiráskova. „Jsme rádi, že máme v Chotěboři dostupnou lékařskou péči,“ konstatoval Škaryd. Roční parkovací karta, pro jedno vozidlo, bez časového omezení, platná na parkovišti v ulici Jiráskova a pouze pro lékaře pracující ve zdravotnických zařízeních v Chotěboři stojí čtyři tisíce korun.

Chotěboř plánuje letos celou řadu nákladných investic. Místo staré pošty na náměstí chce mít muzeum
Mezi top 5 investic Chotěboře na letošní rok patří cyklostezka i muzeum

Parkovací karta roční, pro jedno vozidlo, bez časového omezení, pro fyzické i právnické osoby, platná buď pro parkoviště na náměstí T. G. Masaryka, nebo pro parkoviště v ulici Krále Jana je o tisícovku dražší.

Radnice nabízí i levnější roční parkovací karty, ale s dobou velmi omezenou. Její majitel může parkovat na náměstí nebo v obou ulicích pouze jedenkrát třicet minut za den. Karty vydává řidičům po zaplacení městská policie.