Ždírec se stejně jako ostatní města potýká s nedostatkem volných parkovacích míst. Proto o podobné dohady není nouze.

Nespokojení obyvatelé se obrátili se stížností i na radnici a žádají řešení. „Celý týden odpoledne nemůžeme zaparkovat vozidla v ulici Spojovací, protože zde parkuji zaměstnanci Stora Enso. Tím pádem musíme hledat jiné místo na parkování. Žijí zde důchodci a nedej Bože aby se něco stalo, tak se sem ani sanitka nedostane,“ postěžoval si například jeden z místních obyvatel Martin Dymáček.

Na obsazené parkoviště cizími auty si stěžují i v jiných ulicích. „Zaměstnanci Story Enso mají parkovat pouze v ulici Nádražní, kde mají vyhrazené parkoviště. Bohužel tomu tak není a někteří parkují před bytovkami v ulici Družstevní. Obyvatelé, kteří žijí v těchto bytech pak po příjezdu z práce nemají kde zaparkovat,“ přidal svou stížnost i další nespokojený Ondřej Pospíšil. 

Podle vedení firmy Stora Enso mají zaměstnanci pily svoje vyhrazené parkoviště a to v ulici Nádražní, která sousedí přímo s pilou, parkovat jinde nemají důvod. „Hovořil jsem s Petrem Bencem z firmy Stora Enso. Dávají příkaz všem zaměstnancům parkovat jenom na vyhrazeném parkovišti v ulici Nádražní,“ potvrdil starosta Bohumír Nikl. Pro případ, že by se situace nezměnila, poradil starosta obyvatelům bytovek aby si poznamenali poznávací značky aut. Aby bylo jisté, že jde skutečně o zaměstnance pily a ne někoho úplně jiného.