Atmosféru Pašijových her balených do modernějšího hávu, které se v Chotěboři pod záštitou Benediktu konaly již popáté za sebou, dotvářela mystická hudba, osvětlení reflektory a večerní krajina. Jako jeviště sloužil hercům široký prostor mezi kaplí a nedalekou sjezdovkou.

Celoroční projekt

„Jde o náš celoroční projekt, na který bychom i do budoucna rádi přilákali co nejvíce návštěvníků. Pro nás je velmi důležité si tyto události z Bible připomenout a snažíme se, aby se hry staly hlubokým prožitkem pro všechny zúčastněné,“ uvedla hlavní organizátorka a zároveň vedoucí sdružení Blanka Nikodémová.

Do hraní i organizace se zapojilo takřka osmdesát lidí. Mezi nimi figurovalo i sedm postižených, kteří si také ve hře s chutí zahráli a nutno dodat, že se svým kamarádům zdatně vyrovnali.

„Jde o přátele, zaměstnance i svěřence,“ dodala Nikodémová, která po skončení kusu také přede všemi přítomnými pronesla přání k narozeninám jedné ze členek sdružení. Hodinové představení, které mapovalo Ježíšův život od počátků jeho učení až po zmrtvýchvstání, sklidilo na závěr velký potlesk.

„Představení se mi moc líbilo. Nejsem tu poprvé a myslím, že jde o zajímavou akci, která určitě zaujala diváky,“ zhodnotil vystoupení návštěvník Petr Chalupa z Chotěboře.