„Deka je dvojitá, šitá z větší části ručně, především takzvané quiltování, neboli prošívání, je zcela ruční práce. Inspirací mi byla Francie, francouzská kultura a styl. Použité obrázky jsou ze speciální látky koupené v obchodě," popsala Věra Škrancová ve zkratce svůj postup práce.

Krejčovská technika zvaná patchwork má svoje hojné příznivce, ale také odpůrce, kteří patchworku vyčítají, že je příliš křiklavý, barevný až jarmareční.

Výrobek Věry Škrancové je důkazem toho, že patchwork může být i velice vkusný a decentní.

Kdyby paní Věra chtěla deku prodat, přišla by si možná na pěkné peníze.

Podle odbornice na ruční práce Lady Queisnerové, která provozuje v Pardubicích butik zaměřený právě na kvalitní ruční práce, by tato deka stála nejméně 10 tisíc korun. Otázka ovšem je, kdo by si ji za takové peníze u nás koupil.

„Cena práce je u nás až neuvěřitelně podhodnocená, cena ruční práce pak obzvlášť," povzdechla si odbornice, paní Lada. Věra Škrancová je členkou patchworkového klubu, který působí při Mateřském centru Zvoneček v Havlíčkově Brodě, který vede Hana Nevrklová.

„Patchworku jsem propadla asi před pěti lety. Těšila jsem se do důchodu, že budu hlavně šít. První pokusy s patchworkovou technikou jsem prováděla podle knížky o ručních pracích. Můj první výrobek byla deka, ušitá ze starých manželových košil," prozradila zručná švadlena.