Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavilon bývalé brodské ortopedie získal ocenění

Havlíčkův Brod - Pavilon č. 13, bývalé ortopedie nemocnice Havlíčkův Brod, jehož rekonstrukce byla dokončena v loňském roce, získal čestné uznání za kvalitně provedenou rekonstrukci, v soutěži Stavba roku Kraje Vysočina.

21.6.2017
SDÍLEJ:

Bývalý pavilon ortopedie z doby první republiky by pamětníci dnes sotva poznali. Foto: Deník/Štěpánka Saadouni

Přesto, že se nejedná o „medailovou“ pozici, nemocnice si tohoto ocenění váží. Rekonstrukce trvala necelý rok, pavilon byl slavnostně otevřen loni v prosinci. V původním objektu s z roku 1933 se podařilo citlivě připravit pracoviště a zázemí pro 50 lůžek plicního oddělení a oddělení následné péče a rehabilitace, a to včetně odborných ambulancí oddělení a ambulance kožní, endokrinologie, klinické psychologie nebo ambulance bolesti. Rekonstrukce financoval Kraj Vysočina v hodnotě téměř 90 miliónů korun.

"Stavba byla provedena z prostředků Kraje Vysočina. Navržené stavební úpravy objektu vrací částečně jeho původní vzhled především odstraněním dodatečných nevhodných přístavků a částečným otevřením původních teras. Nová přístavba pro schodiště je řešena tak, aby bylo zachováno prostorové řešení stávajícího objektu. Nový vzhled budovy je zdařilým kompromisem původního architektonického tvaru a nové fasády navazující na ostatní rekonstruované budovy v areálu," sdělil Oldřich Homola z majetkového odboru KV.

„S rekonstrukcí prázdné budovy bývalé ortopedie, pavilonu č. 13, jsme začali předloni na podzim. Nyní v ní je plicní oddělení a stanice oddělení dlouhodobě nemocných. Vznikl také prostor pro ambulantní trakt, v němž prostor s čekárnami nalezne například endokrinologická ambulance nebo ambulance klinické psychologie. Pavilon se nachází za budovou ředitelství a infekčního oddělení.

Přestavbou vznikly odpovídající prostorové a hygienické podmínky pro léčbu pacientů. Zároveň byly v areálu nemocnice vytvořeny nové parkovací plochy a opraveny komunikace," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Nově jsou v prvním patře pavilonu číslo třináct umístěny technické provozy a také plicní oddělení včetně zákrokového sálu. V druhém patře je oddělení dlouhodobě nemocných a třetí patro je upraveno pro provoz ambulancí a místnosti rehabilitace. Počítá se s tím, že zde bude pracovat pětačtyřicet zdravotníků a ostatních zaměstnanců, umístěno zde bude také více než čtyřicet lůžek.

V prostorách oddělení dlouhodobě nemocných jsou dva pokoje vyhrazeny pro paliativní péči o umírající pacienty, kde s nemocnými budou moci pobývat i jejich rodinní příslušníci, což potěšilo ředitelku sousedního Domova pro seniory Havlíčkův Brod Hanu Hlaváčkovou. „Lůžka tohoto typu na Havlíčkobrodsku dosud chybějí," podotkla ředitelka. Podle hejtmana kraje Jiřího Běhounka vedení kraje dlouho váhalo, zda starou ortopedii zbořit, nebo opravit. Nakonec zvítězila náročná rekonstrukce.

Pavilon byl postaven na počátku 40. let minulého století. Tento objekt byl původně projektován jako pavilon chirurgické tuberkulózy, pro kterou byl také z počátku využíván. V celé ploše budovy bylo vybudováno nové 3. nadzemní podlaží, jednotná je i střecha. V budově je nový výtah a schodiště.

Autor: Štěpánka Saadouni

21.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení