Přitom si nenásilným způsobem procvičí angličtinu.

UČENÍ, KTERÉ NEBOLÍ

Dopisování se ve Ždírci účastní třída 5. B, která si nyní dopisuje s floridskou školou, žáci z 5. A či 6.B pro změnu udržují kontakty s australskou školou.

„Projekt Pen Pal vznikl před dvěma lety, a sice domluvou mezi Danou Mastilovou Mikanovou, která v naší škole vyučuje angličtinu, a s Mrs. Schuld, která vyučuje v Longstreet Elementary School v Daytona Beach na Floridě. K realizaci tohoto projektu došlo i díky tomu, že se obě učitelky osobně znají z Floridy, a tak dostaly nápad, jak zařadit angličtinu a písemnou komunikaci vůbec do běžného života dětí," vysvětlil ředitel školy Ota Benc.

Projekt Pen Pal byl následně rozšířen o základní školu v Sydney. „Zde spolupracuje vzájemně několik tříd, a hlavní vyučující je Mrs. Kotouc. V tomto případě se opět vyučující osobně znají," podotkl ředitel.

Celý projekt funguje tak, že si školáci navzájem čile dopisují.

„Posílají si dopisy, obrázky, malé dárky, pohledy a podobně. Dopisy začnou děti psát už při hodině angličtiny, kde jim vyučující zpočátku pomáhá. Dokončení dopisů pak probíhá doma, děti je dopíšou dle vlastního uvážení. Když jsou dopisy a vše ostatní v obálkách, donesou je školáci svojí angličtinářce a ona je pak odešle jejich kamarádům do zahraničí. Některé děti si již spolu píší i přes email a sociální sítě," popsal průběh komunikace mezi školáky Benc.