Podle mluvčí radnice Aleny Doležalové v Ledečské ulici řidiči parkují ve srovnání s minulostí mnohem pohodlněji. „Prostor před bytovkami na Ledečské ulici prošel stavebními úpravami. Řidičům jsou k dispozici nová parkoviště a odstavné plochy. Jsou tu nové chodníky a příjezdové komunikace,“ upřesnila. Stavba trvala celý rok. Začala loni v září, skončila letos na podzim. Parkoviště a chodníky postavila firma z Havlíčkova Brodu za 20, 5 milionů korun.

Na proměnu ulice si její obyvatelé ale museli počkat. „Už jsme se na to nemohli dívat. Nelíbilo se nám jak tahle ulice vypadá, tak jsme sepsali petici. Chodili jsme na radnici často. Neustále jsme se dohadovali. Jenže vždycky, když se o Ledečské jednalo se našel někdo, kdo ten projekt shodil. Že je to drahé a nejsou peníze ,“ popsal celou situaci další z obyvatel Ledečské Lubomír Bukáček.

Obyvatelům Ledečské, stejně jako lidem v nedaleké ulici Vrchlického se nelíbilo v jakém prostředí žijí. Lubomír Bukáček popsal, jak ulice vypadala dřív. „ Je tady pět bytovek. Víc než stovka lidí. Žádné pořádné parkoviště. Kdo přijel dřív zabral místo, další měli smůlu. V zimě v létě po každém dešti bláto,“ postěžoval si Bukáček.

Ledečská ulice prošla velkou změnou nejen na povrchu, ale také pod ním. „Součástí stavby je dešťová kanalizace s retenční nádrží na odvod vody a obnovou prošlo i veřejné osvětlení,“ doplnila Doležalová.

V obytné zóně vzniklo 97 šikmých a kolmých parkovacích míst. Bezbariérový chodník umožní pohyb postiženým. I chybějící zeleně se Václav Fikar dočká. „ Ulici doplní okrasné jabloně, které dorůstají výšky 5 až 7 metrů. Místa pod stromy jsme nechali osázet skalníkem, který zabrání prorůstání plevele. Parkovací stání oddělí od vedlejší frekventované ulice keře habru obecného. Ostatní plochy pokryje trávník,“ vysvětlila Doležalová. S financováním proměny Ledečské městu pomohla státní dotace ve výši 6 milionů.