Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod u toho nemohl chybět. Již od sobotního rána zval návštěvníky do svých bran.

„Dopoledne patří trhům, které pořádáme již třetím rokem. Na odpoledne je připraven kulturní program a prohlídka pivovaru. Možná to málo kdo ví, ale zítra je svátek svatého Václava a svatý Václav je patronem piva," prozradil vedoucí obchodu Petr Sysel.

Kde se rodí a zraje tekutý chleba

Ve 13 hodin odpoledne si tak mohli návštěvníci prohlédnout i ta nejtajnější zákoutí pivovaru, kde se rodí onen zlatavý mok, skalními příznivci označovaný jako český tekutý chleba.


Na nádvoří pivovaru pak mohli návštěvníci některé značky hned ochutnat.

„Hlavně pánům bych doporučil novinku nazvanou Rebel iPA. Je to pivo vyráběné jinou metodou, než jak jsme zvyklí. Jedná se o anglické pivo, které bylo v minulém století určeno pro anglické kolonie, má vyšší obsah alkoholu a je hořčí," upřesnil Petr Sysel s tím, že tato značka si už odbyla svůj velký křest loni na pivních slavnostech, kde ho křtila herečka Markéta Hrubešová. Jen pro upřesnění, známá herečka je zároveň i takzvanou „tváří" Měšťanského pivovaru.

„Měli jsme se sládkem Pavlem Pilařem obavy, jak pivo iPA před konzumenty obstojí, ale nyní náš sládek již připravil třetí várku. Pro lepší představu, jedna varna má objem 160 hektolitrů, což je v reálu asi 32 tisíc piv," upřesnil Petr Sysel. Podle jeho zkušeností ženy si spíš oblíbily piva s příchutí višní grepu a citronu, samozřejmě bez cukru.

„Ženy se obávají o linii a věří mýtu že po pivě se tloustne. Ale to není pravda. Pivo je iontový nápoj, pivo samotné k tloustnutí nevede. Snad jen u někoho vyvolává hlad a pobízí k jídlu. Kdo neodolá, ztloustne, ale vina piva to není" vzkázal Petr Sysel sličným konzumentkám.

Další pivovarskou novinkou je Rebel Tudor, chmelený za studena. Projekt Den českého piva bude probíhat každoročně po celé České republice, v předvečer svátku Svatého Václava. Cílem je vytvoření celonárodní tradice oslavy českého piva. České pivo je chráněným zeměpisným označením EU, jehož účelem je zachovat dobré jméno a kvalitu piva vyráběného na území České republiky.