Rada města schválila uzavření smlouvy se společností Rengl, která se zabývá správou plakátovacích ploch ve stovce měst celé země. „Chtěli jsme mít ve městě pořádek," vysvětlil stručně starosta Petr Vaněk, proč se rada města rozhodla převést stávající plakátovací plochy ve městě do správy soukromé osoby.

Podle starosty totiž v Ledči panoval ve vylepování různých plakátů a pozvánek neuvěřitelný chaos. „Polepené bylo ve městě kde co. Ploty, sloupy, zdi, veřejné osvětlení. Nedalo se na to dívat, každý si lepil, co chtěl a kam chtěl. Předáním plakátovacích ploch soukromé firmě by tohle mělo skončit. Město Ledeč z toho žádný finanční profit prakticky mít nebude," upřesnil starosta.

Stávající plakátovací plochy, umístěné na území města, firma Rengl převezme do správy a na své náklady zajistí v letošním roce jejich modernizaci a opravy. „Následně bude zajišťovat nejen jejich provoz, ale také opravy a údržbu. Po dohodě s vedením města plánuje Rengl instalovat v Ledči také několik plakátovacích ploch na dosud nepokrytých místech. Celkový počet takových ploch bude činit jedenáct kusů," informoval ledečskou veřejnost Jaroslav Rengl, ředitel společnosti.

Poplatky za výlep plakátů ale nebudou tak vysoké, aby různé dobrovolné spolky finančně zruinovaly. Pozitivně se k nové formě prezentace na plakátovacích plochách staví například Markéta Sýsová z ledečského divadla Mimochodem.

„Dříve jsme sice za výlep plakátů neplatili, ale mělo to jednu velkou nevýhodu. Plakáty nám každou chvíli někdo přelepil nebo strhal. To by se teď stávat nemělo. Vzhledem k tomu, že vylepujeme plakáty pravidelně, dostali jsme od firmy Rengl slevu, navíc poplatky nejsou tak vysoké, aby nám to udělalo díru do pokladny," uvedla Sýsová.

Zajímavostí bude podle ředitele Rengla nový plakátovací válec, který má být umístěn přímo na Husově náměstí. „Hlavním cílem vedení města je viditelné zlepšení kvality poskytovaných plakátovacích služeb spojených s výlepem plakátů a také propojení informací s okolními městy," zdůraznil starosta Vaněk.

A právě to bude podle starosty Ledče možné díky regionální působnosti společnosti Rengl," zdůraznil starosta Vaněk s tím, že provozovatel plakátovacích ploch si rovněž ohlídá, aby někdo po městě dál nelepil pozvánky a plakáty načerno, neboť město nemá žádnou vyhlášku, která by takové jednání postihla.

„Kromě standardního výlepového dne, kterým je neděle, budou mít zákazníci možnost využít i expresní nabídku výlepu. Sběrové místo pro příjem plakátů i objednávek je nově zřízeno v Informačním centru na Husově náměstí," vzkázal potenciálním zájemcům o výlepovou službu ředitel Rengl.

Firma Rengl provozuje už několik let plakátovací plochy v Havlíčkově Brodě.

Stejně tak dlouhodobě má Rengl na starost plakátovací plochy i ve Světlé nad Sázavou.

„Rengl se u nás stará o výlep plakátů celá léta. Smlouvu s ním uzavřelo město. U nás bylo zřízeno sběrné místo, kam mohou zájemci o výlep nosit plakáty a pozvánky. Konkrétně z naší strany nejsou ke spolupráci s firmou Rengl žádné připomínky," sdělila Deníku Jana Kupčíková ze světelského kulturního zařízení Kytice.