Od páteční sedmé hodiny ranní bude totiž uzavřen silniční most u kostela sv. Kateřiny v Dolní ulici.

„Důvodem jsou práce na odstranění některých závad, které na komunikaci ve svém vlastnictví uplatňuje Kraj Vysočina. Most bude uzavřen, a to pro veškerou automobilovou dopravu, nejdéle do neděle sedmého září," sdělila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. Ta poznamenala, že v případě urychlení stavebních prací bude termín dokončení i uzavírky mostu zkrácen.

Stanovená objízdná trasa povede od kruhové křižovatky ke světelné křižovatce u hotelu Slunce a dále po Masarykově a Husově ulici zpět do centra. Křižovatky ulic Prokopa Holého – Žižkova a Dolní – Žižkova budou v době uzavírky mostu průjezdné. Do prostoru Kalinova nábřeží budou moci řidiči vjíždět z ulice V Rámech.

Změny v MHD

K uzavření výše uvedených křižovatek ale dojde z důvodu zahájení prací na třetí etapě rekonstrukce Žižkovy ulice v pondělí 8. září.
„Uzavření mostu ovlivní i provoz městské hromadné dopravy a veřejné linkové dopravy. Znovu vstoupí v platnost objížďkový jízdní řád linky číslo 10. Podrobné informace najdou cestující přímo na zastávkách. Průchod pro pěší zůstane na mostě zachován," poznamenala Doležalová.

Mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová uvedla, že důvodem opravy je fakt, že původní dodavatel neprovedl práce v souladu se stavebním povolením. „Dílo bylo sice předáno do předčasného užívání, ale musí být uvedeno do souladu se stavebním povolením, jehož termín vyprší koncem listopadu. Jde tedy o dokončení díla podle schváleného stavebního povolení," podotkla Svatošová.

Podle informací Deníku bude dodavatelská firma upravovat především výšku obrubníků, které oddělují mostovku od chodníků.