Zájemci, kteří nechtěli zápis zmeškat, čekali před učebnou dlouho předem.

„Zápis do letního semestru nebývá tak hektický, jako na podzim, kdy se provádí zápis do semestru zimního. To jsou zájemci ostudium ochotni čekat na zápis i několik hodin," informovala za pořadatele Univerzity volného času Marcela Valecká.

Zajímavá témata

Někteří studenti měli možnost využít během zimy už takzvaného předzápisu. Podle Valecké má zájem o vzdělávání studium ve volném čase v letním semestru odhadem asi 550 studentů. Jako jedna z prvních přišla k zápisu Anna Ziklová z Havlíčkova Brodu.

„Zapsat se nejdu já, ale jdu zapsat babičku. Má zájem o dějiny Havlíčkobrodska. Musím se přiznat, že univerzita nabízí tak zajímavá témata, že bych si určitě vybrala. Zajímala by mě například architektura, malířství nebo dějiny regionu," prozradila mladičká studentka.

Milana Blažka zase zajímají jazyky. „Přihlásil jsem se na angličtinu. Jednak je to světový jazyk a pak, člověk by měl mozek neustále trénovat a nenechat ho zakrnět," prozradil již na první pohled energický senior. Marii Zavřelovou zase oslovilo téma zdravého životního stylu. Na tento obor se nechala zapsat do zimního semestru už loni na podzim, letos v něm chce pokračovat.

Podle Marcely Valecké se ještě nestalo, že by Univerzita volného času musela nějaký obor zrušit pro nezájem. Z nabízených témat si vybere každý. Mladší i ti dříve narození. „Snad nejvyhledávanějším oborem je architektura, kde přednáší na slovo vzatý odborník Jaroslav Staněk. Pořádá pro studenty i besedy, organizuje zajímavé zájezdy," upřesnila Valecká. Kapacity učeben a poslucháren jsou bohužel omezené. Za účast v kurzu studenti platí určitou částku podle věku a sociální situace.

jsou rozdělené na počítačové a nepočítačové, a na jazykové kurzy pro seniory. Zájemci si mohou vybírat z počítačových kurzů monotematických, prohlubovacích i takových, které jsou přímo určené seniorům. Novinkou letního semestru je španělština.