Tak už rostou! Eva Doležalová v lese za Havlíčkovým Bodem našla při procházce pravý hřib. Radost jí nezkazil ani fakt, že houba byla červivá. Počasí v posledních dnech opravdu hraje houbařům na Vysočině do karet. To potvrzuje i i zkušený mykolog původem z Havlíčkobrodska Jaroslav Malý, spolutvůrce speciálního webu pro houbaře. „Jenže zatím nerostou v takové míře, jak by si možná houbaři přáli. Hlavní sezona začne až počátkem července, když budou mít lesy dostatek vláhy,“ upozornil mykolog.

Do lesů se v těchto dnech vydávají podle Malého dvě skupiny houbařů: sváteční a zkušení. Obě si přijdou na své, jen ti sváteční se víc nachodí. „Touto dobou se už v lesích objevují hřibovité houby, dokonce i lišky. Rostou křemenáče, kozáky. Z hřibů se objevuje třeba hřib dubový, smrkový a hřib hnědý,“ vyjmenoval Malý. Vysočina je podle jeho mínění ve srovnání s ostatními kraji vůči houbařům přívětivější.

Jaké houby rostou

Hřib dubový, hřib smrkový, hřib hnědý
Křemenáče a kozáky
Závojenka podtrnka
Štítovky, čirůvka májovka
Choroš šupinatý, sírovec žlutooranžový

Jaroslav Malý se vydává do lesa pravidelně. Našel první hřibovité houby, které někdy rostou už v květnu. „Záleží na podmínkách. Můj osobní rekord je nález třinácti hřibů kovářů 28. dubna,“ zavzpomínal mykolog.

Že není na škodu vydat se do lesa, potvrdil i další odborník, místopředseda Mykologického klubu Jihlava Lubomír Hašek. „Je polovina června. Takže houby rostou. Hlavně hřiby,“ poznamenal Hašek.

Zároveň však dodal, že vzhledem ke kůrovcové kalamitě je občas problém spíš najít les než houby. „Některá místa, kam jsem chodil, úplně zmizela,“ dodal mykolog. S tím souhlasí i šťastná nálezkyně pravého hřibu Eva Doležalová. „Každý rok jsme jezdili na Herálecko. Byly tam krásné lesy a spousta hub. Dneska je polovina lesa hlavně kolem Radňova pryč,“ povzdechla si.

Mykolog Jiří Pejchal z Havlíčkova Brodu radí chodit zatím na hřiby spíš než do lesů, raději do lesoparků. Jsou na tom s vláhou lépe než kůrovcem zničené lesy a huby se tam objevily už v květnu.

Zkušenější houbaři se nemusejí podle Jaroslava Malého ohýbat k zemi, stačí jim dívat se po stromech a hledat choroše. „Je to houba pro znalce. Roste na stromech a obecně na dřevě. Třeba choroš šupinatý. Laiky choroš sice odpuzuje vzhledem, ale po úpravě je to houba velice chutná,“ zdůraznil mykolog Malý. Například sírovec žlutooranžový roste hlavně na listnatých stromech a podle Malého chutná jako kuřecí maso.

close recept info Zdroj: Deník zoom_in recept