Autorem originální „Trojjediné“ desky je havlíčkobrodský sochař Radomír Dvořák. Pavel Landovský v tehdejším Německém Brodě v domě čp. 2020 prožil většinu dětských let až do roku 1945. „Svým vzhledem deska připomíná fotografii z policejního alba, tak jak si to Pavel Landovský přál,“ říká o pamětní desce havlíčkobrodský historik Miloš Tajovský.

Tři reliéfy zobrazují hercovu podobu v jeho slavných filmových rolích. Tvář vlevo je Landovský v titulní roli Antonína Boháčka z filmu Utrpení mladého Boháčka z roku 1969. Uprostřed je Landovský jako podivínský major Terazky z filmu Černí baroni z roku 1992. Vpravo je civilní portrét herce z roku 2009. Slavnostní odhalení pamětní desky se konalo 10. září 2010 za účasti Pavla Landovského u příležitosti jeho 74. narozenin.

Martin Halama ze Sobíňova fotografuje umělecké akty.
Záblesky intimity. Muzeum chystá výstavu fotografií nahých ženských těl

Jen škoda, že to není první pamětní deska která byla v Havlíčkově Brodě věnována dosud žijícímu člověku. „Ale je už druhá. Tím prvním, kdo se dočkal takové pocty ještě zaživa, byl v roce 1931 spisovatel Bohumil Zahradník Brodský,“ upřesnil Tajovský. Po roce 1945 se rodina Landovských odstěhovala z tehdejšího Německého Brodu do Pardubic.