Po dobu prací je ulice částečně nebo úplně zavřená. Podle Milana Dvořáka z Ledče je kanalizace v některých částech města opravdu stará. „Léta se na nic nesáhlo,“ poznamenal.

Práce v Poděbradově ulici, kterou tvoří hlavně rodinné domky, začnou v pondělí 13. března a skončí asi v polovině srpna, podle situace a klimatických podmínek. Jak poznamenal tajemník městského úřadu Julius Bárta, rekonstrukce je nutná. „Město se na ní bude částečně podílet například při výstavbě chodníků a zajistí pro stavbu skládku zeminy,“ doplnil tajemník.

S provozem zimního stadionu v Ledči je spojená řada povinností, město chce správce vybrat pečlivě.
Ledeč hledá správce zimního stadionu. Potřebuje řešit oslavy hokejového klubu

Rekonstrukce v Poděbradově se uskuteční po etapách. Hlavní stavbyvedoucí Marek Šindelář upozornil obyvatele ulice, že s ohledem na stáří vodovodního a kanalizačního potrubí by měli zvážit výměnu potrubí a přípojek i na svých pozemcích. Případnou rekonstrukci kanalizační přípojky si ale majitelé z kapacitních důvodů musí zajistit sami ve vlastní režii, montážní práce na vodovodu zajistí VaK. Práce má čtyři etapy. „Od pondělí se zavře úplně křižovatka ulic Na Žižkově a Poděbradova,“ upřesnil stavbyvedoucí. Provoz je odkloněný do vedlejších ulic.