Na výběr měli z devíti provozoven. Nejvíce hlasů získal Kosmetický salon Beaty.

„Je to milé překvapení, opravdu mě to potěšilo. Po těch letech vím, že klientů máme hodně, ale přesto jsem výhru nečekala. Snad se takto ukázalo, že práci děláme dobře," těšilo majitelku salonu, Zitu Rezničenkovou.

Ta v oboru působí již osmnáctým rokem. Nyní jí už přes deset let mohou zákazníci najít v ulici Na Valech. „Provádíme kosmetiku, manikúru, nehtovou modeláž a pedikúru, to jsou základní věci, které v salonu nabízíme," vysvětlila Rezničenková.

Zdálo by se, že kosmetický salon je výhradně ženskou záležitostí, ovšem hojně se tam věnují i mužským zákazníkům. „Máme široce rozvětvenou klientelu, a to dokonce i mužskou. Od mladých kluků, jelikož úzce spolupracujeme s lékaři, až po starší pány. Ti chodí třeba i na manikúru. A časem klientela samozřejmě stárne s vámi," usmívala se Rezničenková.

Jedna z hlasujících čtenářek, Eva Vodičková, obdržela dárek od Havlíčkobrodského deníku a také od vítězného salonu – poukaz v hodnotě tři sta korun. „S každou zákaznicí se snažím dělat konzultaci, udělám nějakou svoji diagnózu a poté se domluvíme, co dál. Většinou to ale aspoň napoprvé vyhraje kosmetika," poodhalila Rezničenková postup, jak nyní může čtenářka poukaz využít. „Celkově o své klientele si vedu záznamy, kvůli návaznosti do budoucna. Abychom příště věděli, co klientku trápí a problému se příště mohli naplno věnovat," dodala.

Oslaví osmnáctiny

Kosmetický salon Beauty se za osmnáct let několikrát proměnil. Už dvakrát změnil prostory a i v těch nejnovějších se majitelka snaží o občasné změny.

„Snažíme se klientele nabídnout i co nejvíce příjemné prostředí. Proto salon pravidelně prochází změnami, co se interiéru týče. Nedávno jsme změnili barvy na červenou a bílou a už přemýšlím o další změně," smála se Rezničenková. Od podzimu navíc spolupracuje s italskou firmou, díky níž svým klientkám a klientům nabízí zajímavou novinku. „Zakoupil se nový přístroj, díky kterému nyní děláme lymfatickou drenáž obličeje. Pokožka je potom krásně hladká," pokračovala. A o dalším lákadle přemýšlí k příležitosti osmnáctých narozenin salonu. „Ráda bych pro naše zákaznice udělala nějakou akci. Chtěla bych pozvat do salonu zajímavé lidi z oboru, kteří by se s námi podělili o své zkušenosti."

Celkem na Havlíčkobrodsku najdete na dvě desítky podobných salonů.

„Konkurence je veliká a každým rokem roste. Ale zároveň je zdravá, protože člověk neusne na vavřínech," ví dobře vedoucí vítězného salonu.     

Pavel Buňat