Do projektu se zapojilo hned několik mateřských a základních škol z celého Havlíčkobrodska. „Krásné tulipány vyrobily děti z mateřské a základní školy Slunečnice v Okrouhlici, Dolní Krupé, Štok, mateřské školy Zahradnického v Havlíčkově Brodě a děti z nedělní školy Církve Bratrské Havlíčkův Brod,“ vyjmenoval za spolek Mezi stromy Jiří Kletečka.

Tulipány budou předávat lékaři v ambulancích brodské nemocnice lidem, kteří se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním.

V rámci tulipánového měsíce se také v Havlíčkově Brodě koná přednáška s tématem prevence karcinomu prsu. Přednášet budou vyléčené onkologické pacientky ze spolku Mamma HELP. Zájemci na ni mohou zavítat ve středu 27. března do Mateřského centra Zvoneček.

Tulipánový měsíc letos už po sedmé vyhlašuje spolek Amelie. V rámci něj se po celé republice uskutečňují nejrůznější akce pro ty, kteří se přímo či zprostředkovaně potýkají s onkologickým onemocněním. Probíhají přednášky, kurzy, zážitkové workshopy a další akce. Všechny tyto akce mají tři společné jmenovatele, a to aktivně vyjádřit účast všem nemocným, informovat a podpořit bezplatné služby center Amelie.