Jedním z hlavní podporovatelů této dobročinné akce byla ždírecká pila Stora Enso.

„Rádi podporujeme dobročinné akce, pokud peníze jdou na konkrétní účel," podotkl za největšího sponzora závodu, firmu Storu Enso Jiří Schejbal. Jak upřesnil, je hlavním cílem ždírecké pily aby pomáhala přímo v místě, kde působí.

Na dobročinnost každoročně

„Havlíčkobrodská nemocnice má velkou spádovost, slouží téměř celému regionu a nikdo z nás neví, kdy bude lékařskou pomoc potřebovat," vysvětlil Schejbal s tím, že pila například nepodporuje ukázkové sportovní kluby s masivní reklamou.

„Zato jsme přispěli na nákup automobilu pro charitu. Takové aktivity financujeme každoročně. Když do pily někdo přijde sežádostí o finanční podporu, zajímá nás v první řadě, na co konkrétně ty peníze půjdou. Když se žadatel začne vymlouvat, mlžit a nedovede přímo a jasně odpovědět, má smůlu," zdůraznil Schejbal. Podle jeho slov hlavní vedení firmy Stora Enso sídlící ve Finsku a Švédsku charitu podporuje.„Naše vedení je na nás dokonce pyšné, že nezapomínáme na dobročinnost. Je to tím, že seveřané mají silně rozvinuté sociální cítění. Bude to asi proto, že celá staletí žili v drsných přírodních podmínkách, kde jedinec bez podpory a pomoci druhých jen těžko přežívá. Seveřané jsou jiní než my, v mnoha směrech. Například nechápou, že by někdo mohl podvádět a vyhýbat se práci nebo že by mohl cíleně využívat pomoc druhých," zdůraznil Schejbal.