Ve čtvrtek jich sem přišlo asi čtyřicet.

Velký zájem

Vybrat si mohli mezi keramickou dílnou nebo akční střelbou do terče. „Keramickou dílnu máme otevřenou dva dny. Dnes sem přišlo během dopoledne už asi patnáct zájemců, dětí, ale i i dospělých což je mnohem víc, než bychom čekali," pochvalovala si Květa Cempírková. Někteří návštěvníci patří ke stálým členům keramického kroužku, další si sem přišli zkrátit volnou chvíli. „Bydlíme až za Brodem, sestra Lucie sem chodí pravidelně, dokonce už dvanáct let. Tak jsem šel dnes s ní. Napadlo mě, že bych si mohl vyrobit už dopředu třeba nějaké pěkné dárky na Vánoce.," prozradil například Petr Adamec.

Květa Cempírková se keramice věnuje víc než deset let, pracovat s hlínou učí jak děti, tak i dospělé. V AZ Centru k tomu jsou všechny podmínky. „Kurzy keramiky pro děti jsou po celý týden, ve čtvrtek dopoledne je kurz pro dospělé. Vlastníme kvalitní keramickou pec, válcovací stolici, hlínu nakupujeme už připravenou v kusech, k dispozici máme různobarevné glazury," pochlubila se Cempírková.
O dvě patra výš zkoušely jiné děti, zda mají bystré oko a jistou ruku ve střelbě ze vzduchovky na terč. Například z Lučice sem přijela celá rodina Vondrových.

„Aby se kluci nenudili, jsou členy sboru dobrovolných hasičů. Jednou si u nás vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky a moc se jim to líbilo," svěřili se Vondrovi.

Střelecký kroužek pro začátečníky vede v AZ Centru Martina Marková. „Původně vedla střelbu jedna instruktorka, ale zájem je tak veliký, že jsme museli děti rozdělit na skupiny. Dnes je tu už od rána přes deset střelců, ale přicházejí stále noví. Ani jsem nečekala, že jich bude tolik. Je vidět, že se děti se chtějí o prázdninách bavit," konstatovala Marková.

Podzimní prázdniny si mohli školáci užít i v Ledči nad Sázavou, kde pro ně tamní středisko volného času připravilo výlet.