O uzavírce a opravě křižovatky v Pohledu na silnici I/19 Deník již dříve informoval. Křižovatka byla nebezpečná, její průjezd už nevyhovoval husté dopravě. „V rámci nového uspořádání dojde k celkovému zvětšení křižovatky a k zásadnímu rozšíření jízdních pruhů. Pro účely těchto úprav bylo nutné vykoupit jeden dům v prostoru plánované stavby, který bude zdemolován,“ vysvětlil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jiří Veselý.

ŘSD nyní dokončujeme poslední přípravy potřebné k úpravě a uzavření rizikové křižovatky. Následně zůstane průjezd obcí úplně uzavřený. Řidiči osobních i nákladních aut, kteří míří z Havlíčkova Brodu na Přibyslav a Žďár nad Sázavou, tak musí na objížďku. „Zahájení prací předpokládáme příští týden a uvedení křižovatky do plného provozu pak v půlce srpna,“ doplnil v úterý 21. května Veselý.

Oprava křižovatky má v budoucnu zajistit bezpečnější průjezd vozidel obcí. „Denně jich místem projede okolo sedmnácti set, z toho jde přibližně ve dvaceti procentech o nákladní auta a kamiony,“ popsal Jiří Veselý.

Uzavírka v centru Pohledu naváže na úplnou uzavírku silnice, která je za obcí od dubna letošního roku. Kvůli sesuvu svahu byla za Pohledem zničená silnice. ŘSD v těchto dnech finišuje s její opravou. Deník o uzavírce také informoval.

O přestavbu křižovatky v Pohledu se postará firma Silnice Čáslav, náklady se vyšplhají na téměř 4,5 milionu korun.

Objízdné trasy:

  • Osobní auta: přes Stříbrné Hory a Krátkou Ves
  • Nákladní vozidla: přes Ždírec nad Doubravou, Žďár nad Sázavou a Přibyslav
  • Náhrada za trasu Dlouhá Ves – Pohled: Dlouhá Ves, Přibyslav zdroj: ŘSD